Lai notiktu labas lietas, ir vajadzīga izpratne un atbalsts
16.12.2014


Ināra Pomere, «Kolarda fonda» valdes priekšsēdētāja

Pateicoties Salaspils novada NVO projektu konkursā gūtajam atbalstam, nodibinājums Kolarda fonds  ir īstenojis projektu «Pētījums par atbalsta sistēmas izveidi onkoloģiskajiem pacientiem Salaspils novadā un viņu iekļaušanu, kā arī atbalsta pasākumu īstenošana». Minētā ir līdz šim vēl nebijusi aktivitāte, jo ir sniegta reāla palīdzība iespējami tuvu dzīvesvietai tiem Salaspils novada iedzīvotājiem, kas saskārušies ar onkoloģiskajām slimībām.

Projekta laikā notika divas nozīmīgas aktivitātes. Vispirms Salaspils novadā tika veikts pētījums, izzinot mērķgrupas vajadzības, bet pēc tam notika atbalsta grupa, kuras laikā onkoloģijas pacienti un viņu tuvinieki pieredzējuša psihologa vadībā kopā ar citiem grupas biedriem dalījās pieredzē, lai labāk iepazītu slimības specifiskās izpausmes, kā arī saņemtu atbalstu.

Veicot izpētes darbu un apkopojot anketu rezultātus, esam secinājuši, ka cilvēki, kuri saskārušies ar diagnozi «vēzis» norāda, ka viņiem ir nepieciešams gan psihoemocionālais atbalsts, gan psihoterapija, mākslas vai kustību terapija, kā arī nepieciešams iegūt pēc iespējas vairāk informācijas gan par diagnozi, gan arī par to, kā ar to sadzīvot. Tāpat aptaujātie atzīst, ka viņiem ir nepieciešams uzzināt citu onkoloģisko pacientu unikālo pieredzi, tā saņemot arī īpašu atbalstu.   

Šī projekta otra aktivitāte ir atbalstu grupa onkoloģiskajiem pacientiem un individuālas konsultācijas onkoloģisko pacientu tuviniekiem. Atbalsta grupas nodarbības Salaspilī notika kopš oktobra sākuma katru pirmdienu Salaspils Sociālā centra telpās no plkst. 17.00 līdz 19.00. Atbalsta grupa šajā projektā strādā ar  mākslas terapijas metodi un nodarbības vadīja psihoterapeite Sanita Ciganovska. Viņa, balstoties gan uz pasaulē veikto pētījumu rezultātiem, gan arī uz personīgo pieredzi, stāsta, ka mākslas terapija pozitīvi ietekmē vēža pacientu dzīves kvalitāti, ievērojami samazinot depresijas, trauksmes un citus simptomus, kas ir ļoti nozīmīgi ārstēšanās procesā.

«Darbošanās ar mākslu, zīmējot, gleznojot, veidojot profesionāla mākslas terapeita vadībā, pozitīvi ietekmē psiholoģisko labklājību cilvēkiem ar smagām saslimšanām. Savukārt mākslas terapija grupā piedāvā iespēju satikt cilvēkus ar līdzīgām grūtībām, dalīties savā pieredzē, mazinot izolācijas sajūtu, uzlabojot noskaņojumu un dzīves kvalitāti, atklājot iekšējos resursus un stiprinot pašapziņu,» saka S. Ciganovska.

Salaspils novada domes atbalstītais un Kolarda fonda īstenotais projekts ir noslēdzies  ar lekcijām  par  uztura nozīmi veselības nostiprināšanā pēc onkoloģiskas saslimšanas. Taču atbalsta pasākumiem nozīme ir tikai tad, ja tie  notiek regulāri, ir  pieejami ikvienam pacientam neatkarīgi no viņa finansiālajām iespējām un ir sasniedzami pēc iespējas  tuvāk dzīvesvietai.

Balstoties uz pētījumā iegūtajiem rezultātiem Kolarda fonds arī 2015. gadā Salaspilī turpinās īstenot atbalsta sistēmas pasākumus onkoloģiskajiem pacientiem, īstenojot veselības izglītības projektu «Kā dzīvot pēc vēža». Salaspilī darbosies atbalsta grupas onkoloģiskajiem pacientiem, notiks lekcijas par veselīgu uzturu, būs kustību un mākslas terapijas nodarbības, aicināsim lektorus, kas stāstīs par atbalstošo medicīnu un tās nozīmi onkoloģisko pacientu veselības nostiprināšanā.
Interesentus aicinām pietikties uz atbalsta pasākumiem, kas notiks 2015. gadā,  zvanot pa tālruni 29455599 vai arī nākot uz Salaspils Sociālo centru pirmdienās plkst 17.00. Vairāk: www.kolardafonds.lv

Taču, beidzot šo projektu, nākas secināt jau sen zināmo patiesību — lai notiktu labas lietas, ir vajadzīga izpratne, atbalsts un sadarbība. Šī projekta sagatavošanas un ieviešanas laikā nozīmīgu atbalstu un labus padomus Kolarda fondam ir sniegusi Salaspils novada domes deputāte Malda Caune, Sociālā dienesta vadītāja Gunta Gumbina, kā arī Salaspils Sociālā centra kolektīvs un tā direktore Aldona Vēvere, Veselības centra un Salaspils bibliotēkas vadītājas Vita Upmane un Daiga Orbidāne.

Jauno gadu novēlu mums visiem sagaidīt ar  ticību, cerību un mīlestību!
Liels paldies visiem, kas iesaistījās!
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Novembris 2021 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930