Galvenie darbības virzieniNodibibinājums „Kolarda fonds” ir dibināts 2013.gada augustā. Kolarda fonda mērķis ir izveidot un uzturēt mūžizglītības skolu vēža skartajiem un viņu tuviniekiem. Kolarda fondam 2013.gada oktobrī ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Kopš 2013. gada  Kolarda fonds ir Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO biedrs. Kolarda fonda sadarbības partneris jau ir vairākas Latvijas pašvaldības (Dobele, Salaspils, Jūrmala, Ogre u.c). 


Kolarda fonds savas līdzšinējās darbības laikā ir veicis vairākas aktivitātes:

  • padziļināta izpēte interneta resursos par atbalsta veidiem kādi pieejami Eiropas Savienības valstīs – Vācijā, Francijā, Apvienotajā Karalistē un Dānijā, kā arī Kanādas, ASV, Norvēģijas, Austrālijas, Krievijas u.c. valstu onkoloģiskajiem pacientiem domātajos interneta resursos;
  • balstoties uz informāciju, kas iegūta sadarbībā ar dažādām onkoloģisko pacientu organizācijām, kā arī uz privāto pieredzi, ir definēti darbības virzieni tādās jomās kā sabiedrības veselība, vēža agrīnas diagnostikas nozīme, pacienta līdzestība ārstēšanas procesā, komplimentārās jeb atbalstošās medicīna pieejamība onkoloģiskajiem pacientiem, psihosociālais atbalsta, kā arī dzīvesveida nozīme pacientu dzīvildzes un dzīves kvalitātes uzlabošanā. 

 

Kolarda fonds kā juridiska persona savu darbību ir uzsācis ar projekta „Multimediju atbalsta platforma onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem” izstrādi. Tā pamatu veido sociālais tīkls www.kadzivotpec.lv, kas ir inovatīvs pasākums Latvijā
Šobrīd norit darbs pie finansējuma piesaistes projekta realizācijai.2014. gada augustā Kolarda fonds partnerībā ar Dobeles novada domi (iesaistot sešas citas kaimiņvalstu pašvaldības un NVO)  ir sagatavojis projektu  "Active and healthy in all seasons" (number: 558044-CITIZ-1-2014-2-LV-CITIZ-NT) programmā “Europe for citizens”. Mērķis iegūt starptautisku vietējo kopienu pieredzi atbalsta pasākumu un vides pieejamības izmantošanā veselīga dzīvesveida aktivitātēm kopienas iedzīvotājiem, jo īpaši onkoloģiskajiem pacientiem.

Kopš 2015. gada Kolarda fonds īsteno veselības izglītības projektu „Kā dzīvot pēc vēža” un "Tu neesi viens" - atbalsta pasākumi onkoloģiskajiem pacientiem Salaspilī"".

Kopš 2013. gada  Kolarda fonds ir Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO biedrs.

 

Kolarda fonda valde: Ināra Pomere, Mudīte Kaužēna, Renāte Viktorija Šafranoviča.
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Maijs 2020 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031